Rekorder

Mesterskapsrekorder pr. 1.1.2022

Ungdomsmesterskapet innendørs                        

Jenter 22 år

60 m7.44Helene Rønningen, IL TyrvingRud2020 
200 m23.65Helene Rønningen, IL TyrvingRud2020 
400 m54.22Sara Dorthea Jensen, Sørild FIKRud2017 
800 m2:12.00Toril Hatling, Lørenskog FILAskim1986 
1500 m4:33.53Ingeborg Løvnes, SK VidarRud2014 
60 m h8.14Christina Vukicevic, Ski ILDrammen2008 
1500 m gang7:10.08Fride Møller Flatin, Dimna ILRud2017 
Høyde1.86Tonje Angelsen, Trondheim FriidrettDrammen2010 
Stav4.11Cathrine Larsåsen, IL i BULDrammen2008 
Lengde6.08Ida Marcussen, IK VågDrammen2008 
Tresteg12.89Mia Haave, IL TyrvingDrammen2010 
Kule14.98Gunn Torhild Johannessen, FIL AKS-77Askim1997 
4×200 m1:41.31Sørild FIK(Anastasia Lunde, Ingvild Meinseth, Line Myrestøl Johansson, Sara Dorthea Jensen)Rud2017 
Utgått øvelse:     
100 m11.86Anne Cathrine Bakken, IK TjalveDrammen2002 
3000 m10:51.70Gry Gjestrud, IF Eiker-KvikkAskim1989 

Gutter 22 år

60 m6.66Fernando Ramirez, SK VidarAskim1995 
200 m21.61Joachim Sandberg, Sandnes ILSteinkjer2016 
400 m46.82Karsten Warholm, Dimna ILSteinkjer2016 
800 m1:51.92Henrik Ingebrigtsen, Sandnes ILSandnes2012 
1500 m3:47.05Henrik Ingebrigtsen, Sandnes ILSandnes2012 
60 m h7.92Gaute Melby Gundersen, Lambertseter IFAskim1991 
1500 m gang5:39.84Fredrik Vaeng Røtnes, IL i BUL TromsøSteinkjer2016 
Høyde2.22Håkon Särnblom, IK TjalveAskim1988 
Stav5.21Eirik Greibrokk Dolve, Fana ILSteinkjer2016 
Lengde7.44Geir Moen, Moss ILAskim1990 
Tresteg15.15Sigurd Njerve, IL Norna-SalhusAskim1992 
Kule18.22Gjøran Sørli, IK TjalveDrammen2000 
4×200 m1:28.30Sandnes IL(Hans Christian Walker, Joachim Sandberg, Henrik Skulevold, Even Meinseth)Steinkjer2016 
Utgått øvelse:     
100 m10.53Jaysuma Saidy Ndure, IL I BULDrammen2006 
3000 m8:30.48Asmund Taarud, IK TjalveAskim1985 

Jenter 19 år (ny klasse fra 2004)

60 m7.47Ingvild Meinseth, Sørild FIKRud2017 
200 m23.96Helene Rønningen, IL TyrvingSteinkjer2016 
400 m55.29Sara Dorthea Jensen, Bryne FIKUlsteinvik2015 
800 m2:09.70Kristine Eikrem Engeset, Tingvoll FIKStange2007 
1500 m4:20.84Kristine Eikrem Engeset, Tingvoll FIKStange2007 
60 m h8.38Andrea Rooth, Lambertseter IFRud2020 
1500 m gang6:30.78Siri Gamst Glittenberg, Laksevåg TILRud2020 
Høyde1.80Øyunn Grindem, IL SandvinStange2005 
 1.80Katarina Mögenburg, IL TyrvingDrammen2010 
Stav4.10Lene Retzius, IL i BULUlsteinvik2015 
Lengde6.21Nadia Akpana Assa, IL i BULRud2014 
Tresteg13.05Mia Haave, IL TyrvingStange2009 
Kule13.93Camilla Rønning, Nittedal ILRud2014 
Utgått øvelse:     
100 m11.81Folake Akinyemi, IL i BULDrammen2008 

Gutter 19 år (ny klasse fra 2004)

60 m6.84Philip Bjørnå Berntsen, IK TjalveDrammen2008 
200 m21.05Karsten Warholm, Dimna ILUlsteinvik2015 
400 m47.34Karsten Warholm, Dimna ILUlsteinvik2015 
800 m1:53.08Tobias Grønstad, IL i BULRud2020 
1500 m3:54.51Filip Ingebrigtsen, Sandnes ILSandnes2012 
60 m h7.82Karsten Warholm, Dimna ILUlsteinvik2015 
1500 m gang5:58.63Fredrik Vaeng Røtnes, IL i BUL TromsøUlsteinvik2015 
Høyde2.07Kjølv Egeland, IL i BULStange2009 
Stav5.10Simen Guttormsen, SK VidarUlsteinvik2019 
Lengde7.49Karsten Warholm, Dimna ILUlsteinvik2015 
Tresteg14.58Erik Lund, IL i BULUlsteinvik2015 
Kule19.05Sven Martin Skagestad, Loddefjord ILRud2014 
Utgått øvelse:     
100 m10.69Philip Bjørnå Berntsen, IK TjalveDrammen2008 

Jenter 17 år (ny klasse fra 2004)

60 m7.55Henriette Jæger, Aremark ILRud2020 
200 m24.02Henriette Jæger, Aremark ILRud2020 
400 m54.59Henriette Jæger, Aremark ILRud2020 
800 m2:09.94Ingeborg Østgård, FIK Ren-EngRud2020 
1500 m4:40.54Sigrid Alvik, IL TyrvingRud2020 
60 m h8.31Henriette Jæger, Aremark ILRud2020 
1500 m gang6:39.55Maren Karlsen Bekkestad, IF SturlaRud2020 
Høyde1.73Hilde Hovlandsdal, IL GneistDrammen2004 
 1.73Katarina Mögenburg, IL TyrvingDrammen2008 
Stav3.80Lene Retzius, Moelven ILSteinkjer2013 
 3.80Hedda Marie Kjølberg Hauge, Ski ILSteinkjer2018 
Lengde5.85Henriette Jæger, Aremark ILRud2020 
Tresteg12.89Henriette Jæger, Aremark ILRud2020 
Kule14.70Elise Gravningen, IL SandvinUlsteinvik2015 
4x200m1:42.86IL Tyrving(Helene Rønningen, Hedda Hauge Hornes, Mina Marie Anglero, Mari Drabløs)Rud2014 
Utgått øvelse:     
100 m12.22Marte Jørgensen, IK TjalveDrammen2010 

Gutter 17 år (ny klasse fra 2004)

60 m6.86Philip Bjørnå Berntsen, Ski ILDrammen2006 
200 m21.95Andreas Haara Bakketun, IL GneistSteinkjer2018 
400 m49.93Karsten Warholm, Dimna ILSteinkjer2013 
800 m1:52.91Jakob Ingebrigtsen, Sandnes ILRud2017 
1500 m3:51.91Jakob Ingebrigtsen, Sandnes ILRud2017 
60 m h7.92Pål Haugen Lillefosse, IL GneistSteinkjer2018 
1500 m gang6:11.63Andreas Døske, Haugesund ILRud2020 
Høyde2.05Karsten Warholm, Dimna ILSteinkjer2013 
Stav5.20Pål Haugen Lillefosse, IL GneistSteinkjer2018 
Lengde7.19Karsten Warholm, Dimna ILSteinkjer2013 
Tresteg14.61Erlend Bolstad Raa, Fana ILRud2017 
Kule18.77Sven Martin Skagestad, Loddefjord ILSandnes2012 
4x200m1:31.48IL i BULPhilip Jason Omollo, Stepahn Skogheim Kyeremeh, Jonathan Holen, Luca Thompson)Steinkjer2016 
Utgått øvelse:     
100 m11.11Per Magnus Arjun Solli, Nesbyen ILDrammen2008 

Jenter 16 år

60 m7.55Oda Utsi Onstad, Fagernes ILDrammen2006 
200 m24.60Martine Hjørnevik, IL Norna-SalhusRud2017 
800 m2:09.70Malin Edland, Larvik TIFUlsteinvik2015 
1500 m4:30.83Malin Edland, Larvik TIFUlsteinvik2015 
60 m h (76,2)8.64Lovise Skarbøvik Andresen, Ålesund FIKRud2020 
1500 m gang6:59.80Maren Karlsen Bekkestad, IF SturlaUlsteinvik2019 
Høyde1.74Tonje Angelsen, Trondheim FriidrettDrammen2006 
 1.74Mia Haave, IL TyrvingDrammen2006 
Stav3.60Hedda M. Kjølberg Hauge, Ski ILRud2017 
Lengde6.19Oda Utsi Onstad, Fagernes ILDrammen2006 
Tresteg11.75Lisa Wilker, Tingvoll FIKUlsteinvik2019 
Kule (3)14.16Gunn Torhild Johannessen, FIL AKS-77Askim1992 
Utgått øvelse:     
100 m12.03Folake Akinyemi, IL I BULDrammen2006 
400 m60.78Siv Berg, IL SkjalgAskim1986 
Tresteg12.41Margrethe Renstrøm, Søgne ILDrammen2002 

Gutter 16 år

60 m6.92Pål Haugen Lillefosse, IL GneistRud2017 
200 m22.05Stephan Skogheim Kyeremeh, IL I BULRud2017 
800 m1:58.58Abdurrahman Hir, Selsbakk IFSteinkjer2013 
1500 m4:08.76Thomas Jefferson Byrkjeland, IK TjalveRud2014 
60 m h (91)7.99Andras Haara Bakketun, IL GneistRud2017 
1500m gang7:00.64Benjamin Bjørnstad, IF SturlaUlsteinvik2019 
Høyde2.00Atle Bråthen, IF HellasAskim1988 
Stav5.05Pål Haugen Lillefosse, IL GneistRud2017 
Lengde6.82Thomas Mellin Olsen, TIL HovdingAskim1993 
Tresteg13.20Aiden Floyd Vincent, Groruddalen FIKRud2020 
Kule (5)16.97Marcus Thomsen, IK TjalveRud2014 
Utgått øvelse:     
100 m11.00Lars Jacob Woie, IL SørfjellDrammen1998 
400 m53.24Alexander Nilsson, Askim IFAskim1986 
Tresteg12.84Claes Svensson, IF Göta, SWEDrammen2002 
 12.84Sindre Øverbø, IL Norna-SalhusDrammen2002 

Jenter 15 år (ny klasse fra 2004)

60 m7.75Ingvild Meinseth, Sørild FIKRud2014 
200 m24.90Ingvild Meinseth, Sørild FIKRud2014 
800 m2:14.33Karoline Daland, Sørild FIKRud2014 
1500 m4:43.85Camilla Ziesler, Sandnes ILUlsteinvik2015 
60 m h8.68Martine Hjørnevik, IL Norna-SalhusSteinkjer2016 
1500 m gang7:19.15Inis Agata Engeness, IL KollSteinkjer2018 
Høyde1.71Mia Haave, IL TyrvingStange2005 
Stav3.60Lene Retzius, MoelvenTrondheim2011 
Lengde5.60Benedicte Abrahamsen, IL Norna-SalhusDrammen2008 
Tresteg11.08Celine Hjort Ingebrigtsen, Fana ILUlsteinvik2019 
Kule13.22Inga Rabben Reimers, Sandnes ILRud2020 
Utgått øvelse:     
100 m12.48Marte Jørgensen, Strømmen IFDrammen2008 

Gutter 15 år (ny klasse fra 2004)

60 m7.20Andreas Haara Bakketun, IL GneistSteinkjer2016 
200 m22.65Andreas Haara Nakketun, IL GneistSteinkjer2016 
800 m2:00.57Abdurrahman Hir, Selsbakk IFSandnes2012 
1500 m4:11.91Abdurrahman Hir, Selsbakk IFSandnes2012 
60 m h7.98Andreas Haara Bakketun, IL GneistSteinkjer2016 
1500 m gang7:24.49Magnus Græsli, Leinstrand ILRud2020 
Høyde1.94Erlend Bolstad Raa, Fana ILUlsteinvik2015 
Stav4.70Pål Haugen Lillefosse, IL GneistSteinkjer2016 
Lengde6.56Bastian Elnan Aurstad, Steinkjer FIKRud2020 
Tresteg13.27Bastian Elnan Aurstad, Steinkjer FIKRud2020 
Kule15.98Sander Bjørbekk Skarland, Overhalla ILSteinkjer2018 
Utgått øvelse:     
100 m11.70Philip Bjørnå Berntsen, Ski ILDrammen2004 

Klassen utgått ved omleggingen i 2004 – dette var de utgående rekordene:

Jenter 18 år

60 m7.58Ingvild Larsen, Laksevåg TILAskim1993 
100 m12.12Anne Cathrine Bakken, IL i BULDrammen2000 
200 m25.04Elisabeth Slettum, IL SkjalgStange2003 
400 m57.45Stine Tomb, Trondheim FriidrettStange2003 
800 m2:14.36Christin Sørum, IL SkjalgAskim1985 
1500 m4:40.57Vibeke Tegneby, Moss ILAskim1990 
3000 m9:41.39Christin Sørum, IL SkjalgAskim1985 
60 m h8.73Christine Næsheim Bjørkvik, IL SkjalgStange2003 
Høyde1.84Inger Lill van der Blom, Flekkefjord IFAskim1991 
Stav3.60Monica Grimsrud, IL i BULStange2001 
Lengde6.20Ingvild Larsen, Laksevåg TILAskim1993 
Tresteg12.65Christine Gulbrandsen, Kristiansands IFAskim1995 
Kule (4)14.07Gunn Torhild Johannessen, FIL AKS-77Askim1994 

Gutter 18 år

60 m6.86Aham Okeke, IL i BULAskim1987 
100 m11.13Lars Jacob Woie, IL SørfjellDrammen1999 
200 m22.97Hans Petter Nergård, FIK OrionStange2003 
400 m50.96Alejandro Perez, Haugesund ILStange2001 
800 m1:57.61Karl Henrik Felde, IL GularAskim1995 
1500 m4:04.01Joachim Brøndbo, Mosvik ILStange2003 
3000 m8:42.26Ulf Petäje, SWEAskim1985 
60 m h (100)7.97Gaute Melby Gundersen, Lambertseter IFAskim1990 
Høyde2.10Atle Bråthen, Askim IFAskim1990 
Stav4.90Øystein Kamperud, SK VidarAskim1994 
Lengde7.28Gøran Moen, IL GularAskim1989 
Tresteg15.02Ketill Hanstveit, IL Norna-SalhusAskim1991 
Kule (5,5)18.71Leif Olve Dolonen Larsen, IF GraabeinAskim1993 

Utgåtte øvelser:

Gutter 16 år

Kule (4)19.13Ole Christian Strømberg, Ski ILAskim1988 

Banerekorder i Steinkjerhallen

De fleste banerekordene i Steinkjerhallen skriver seg fra den nordiske landskampen i februar 2012, men det ble satt seks nye rekorder da Steinkjeralliansen arrangerte senior-NM i februar 2015.

Kvinner    
60 m Ezinne OkparaeboBUL7.2711.02.2012 
200 mHelene RønningenTyrving23.9607.02.2016
400 mMoa HjelmerSverige53.5311.02.2012 
800 mHedda HynneStrindheim2.07.0908.02.2015 
1.500 mHeidi ErikssonFinland4.24.4311.02.2012 
3.000 m Meraf BahtaSverige9.37.0211.02.2012 
60 m hekkElisa LeinonenFinland8.3411.02.2012 
HøydeTonje AngelsenTrondheim1.9311.02.2012 
StavCathrine LarsåsenBUL4.4111.02.2012 
LengdeNadia Akpana AssaBUL6.2708.02.2015 
TrestegKhaddi SagniaSverige13.5711.02.2012 
KuleHelena EngmanSverige16.5811.02.2012 
1500 m kappgangFride Møller FlatinDimna6.52.2626.2.2016
Menn     
60 mJaysuma Saidi NdureBUL6.6911.02.2012 
200 mJohan WissmanSverige20.8504.03.2012 
400 mKarsten WarholmDimna46.8228.02.2016 
800 mRoald H. FrøskelandSteinkjer1.50.1507.02.2015 
1.500 mHenrik IngebrigtsenSandnes3.44.0011.02.2012 
3.000 m Nacerddine HallilSverige8.05.0311.02.2012 
60 m hekkVladimir VukicevicVidar7.8611.02.2012 
HøydeJussi ViitaFinland2.1911.02.2012 
StavEirik Greibrokk DolveFana5.2127.02.2016 
LengdeMichel TornéusSverige7.6311.02.2012 
TrestegSimom KarlénSverige15.9411.02.2012 
KuleLeif ArrheniusSverige19.5011.02.2012 
1500 m kappgangFredrik Vaeng RøtnesBUL Tromsø5.39.8426.02.2016